ITAL-TOUR biuro podróży. Wycieczki, wczasy, podróże, wczasy incentive – biuro podróży – italtourITAL-TOUR biuro podróży. Wycieczki, wczasy, podróże, wczasy incentive – biuro podróży – italtour
Forgot password?

Kotlina Kłodzka inaczej – Wycieczka dwudniowa

Wycieczki dwudniowe
Polska
Kłodzko, Polska

WYCIECZKA SZKOLNA

 KOTLINA KŁODZKA INACZEJ

PROGRAM WYCIECZKI:

Dzień 1.

Twierdza Srebrna Góra – Największa atrakcja militarna Dolnego Śląska – Gra terenowa – Uczestnicy podczas ok. 3 godzinnej zabawy na twierdzy przeniosą się w realia Europy okresu wojen napoleońskich. W programie: zabawy zręcznościowe i zadania logiczne rozgrywane pomiędzy dwiema rywalizującymi ze sobą drużynami, na które zostanie podzielona wcześniej grupa; zapoznanie z historią Twierdzy połączone z poszukiwaniem ukrytego skarbu; prezentacja broni czarnoprochowej; zwiedzanie tarasu widokowego.

Dzień 2.

Kłodzko –  Twierdza Kłodzko – Gra o Fort – rozgrywa się w pruskiej fortecy z XVIII wieku i przenosi uczestników do okresu Wojen Śląskich w latach 1740-1763. Uczniowie mają okazję przekonać się, jak wyglądało życie żołnierzy, jak przebiegała ich służba. Mogą poczuć zapach prochu i – o co zazwyczaj proszą nauczyciele – mogą zakosztować żołnierskiej musztry pod okiem wymagającego podoficera.

Korytarze kontrminowe przeniosą się Państwo do XVIII wieku, pokonując kilometr z kilkukilometrowej sieci podziemnych chodników kontrminowych rozciągających się pod stokiem bojowym Twierdzy. Wysokość korytarzy waha się od 180 do 90 cm.

Minieuroland – Park Miniatur – można podziwiać ponad 40 makiet najznamienitszych budowli z Dolnego Śląska, Ziemi Kłodzkiej, Europy oraz ze świata. Wszystko to znajduje się w otoczeniu pięknego ogrodu, obfitego w tysiące unikatowych gatunków drzew i krzewów. Miniatury przedstawione są w skali 1:25 z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów.

Kopalnia w Złoty Stoku – Zapoznanie z Podziemną Trasą Turystyczną. W jej skład wchodzi zwiedzanie „Sztolni Gertruda” (część muzealna), „Chodnik Śmierci” oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”. Na koniec wyjazd na powierzchnię Podziemnym Pomarańczowym Tramwajem.

Inne atrakcje do wyboru:

Twierdza Kłodzko – Lekcja muzealna nawiązująca do wystawy „W kleszczach armii” , podczas której uczniowie dowiedzą się jak wyglądało życie żołnierza w pruskiej armii – ciekawe, epokowe eksponaty, olbrzymia dawka merytorycznej wiedzy podana w przystępny i niezwykle ciekawy sposób.

Wycieczka szkolna do Kotliny Kłodzkiej  obejmuje: Transport autokarem, nocleg, wyżywienie, obsługę pilota, ubezpieczenie NW, bezpłatne miejsca dla opiekunów, podatek VAT.

Aktualne cenniki  prześlemy wraz ze szczegółową ofertą (zamów) biuro@ital-tour.pl

 

Udogodnienia dla: Kotlina Kłodzka inaczej – Wycieczka dwudniowa

  • Posiłki
  • Przejazd
MiejscowośćMiejsce zbiórkiCena
KaliszParking przy hali ArenaDopłata 0 PLN
Ostrów Wlkp.Parking przy StadionieDopłata 0 PLN
PoznańMcDonald's Franowo ul. Szwedzka 2Dopłata 100 PLN
KrakówStacja Paliw ARGE, ul. Pasternik 66, Kraków, w kierunku KatowicDopłata 80 PLN
WrocławPark Handlowy Bielany parking przy IKEADopłata 100 PLN
KatowiceStacja Paliw BP z Mc Donald's przy A4Dopłata 0 PLN
WarszawaDworzec ZachodniDopłata 150 PLN
ŁódźParking przy stacji paliw E.Leclerc. ul. Inflancka 53Dopłata 100 PLN
UWAGI:
  • Program wycieczki jest propozycją i może zostać dowolnie zmodyfikowany.
  • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
  • Uczestnicy mają obowiązek posiadać przy sobie ważną legitymację szkolną.
  • Aktualne cenniki wstępów prześlemy wraz ze szczegółową ofertą (zamów) biuro@ital-tour.pl.