ITAL-TOUR biuro podróży. Wycieczki, wczasy, podróże, wczasy incentive – biuro podróży – italtourITAL-TOUR biuro podróży. Wycieczki, wczasy, podróże, wczasy incentive – biuro podróży – italtour
Forgot password?

Oferty

Sposób wyświetlania

Kłodzko to pięknie położone miasto w województwie dolnośląskim, w malowniczej Kotlinie Kłodzkiej, nad Nysą Kłodzką i jej dopływami. Miejsce to stanowi świetną bazę wypadową w okoliczne góry i do innych, niezmiernie ciekawych miast Kotliny.

Kraków przez długi okres czasu był siedzibą władzy książęcej, a od 1320 roku – królewskiej i stan ten trwał aż do roku 1795. Kraków jest jednym z najstarszych polskich miast i od wieków ma ogromne znacznie w historii naszego kraju.

Kraków – miasto na prawach powiatu położone w południowej Polsce nad Wisłą, drugie co do liczby mieszkańców i powierzchni miasto kraju, stolica Polski do 1795 r. i miasto koronacyjne oraz nekropolia królów Polski, od 1000 r. nieprzerwanie stolica diecezji krakowskiej, a od 1925 archidiecezji i metropolii.

Gmina Kazimierz Dolny jest gminą miejsko-wiejską, położoną jest na prawym brzegu Wisły, w zachodniej części województwa lubelskiego, w powiecie puławskim. Jest jednym z 54 wyjątkowych miejsc w Polsce - posiadających status Pomnika Historii.

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, jako jedno z najstarszych miast polskich wyróżnione zostało wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto o ciekawym położeniu geograficznym. Znajdujące się w województwie kujawsko-pomorskim, prawobrzeżną częścią leży na Pomorzu, lewobrzeżną natomiast na Kujawach.

Twierdzę Kłodzko zbudowano na skale, na zboczu Fortecznej Góry - najwyższego punktu w mieście. Wcześniej był tu m.in. drewniany gród, który bronił szlaku kupieckiego biegnącego z północy na południe Europy.